Založ si blog

Robert Fico je ako súrodenec, s ktorým preskáčete všetky prekážky

Dnes, keď predseda vlády SR Robert Fico bojuje o svoj život, a my všetci, ktorí sme s ním prešli veľký kus cesty, sme s ním v myšlienkach a modlitbách, ma zaujíma jedno. Uvedomili si všetci tí, ktorí každý deň burcovali a vyzývali na nenávisť, že aj toto je výsledkom ich nenávistnej ,práce´? Alebo skôr nadpráce, ktorá vedie túto krajinu k rozpoltenosti a pokrytectvu? Ozývam sa až teraz. Tá prvotná bolesť z toho, čo sa stalo, sa musela vo mne trochu upokojiť. Robert Fico je ako súrodenec, s ktorým preskáčete všetky tie prekážky, keď sa snažíte spoznávať a potom aj budovať svet. S predsedom vlády sme to všetko za vyše dvadsaťročnej spolupráce zvládli. A vždy to bolo bližšie k ľuďom. K tým, ktorým v prvom rade ide o Slovensko.

Vždy som obdivovala jeho nadhľad, priamočiarosť, ale aj nekonečnú ľudskosť. Jeho zmysel pre umenie a vždy povzbudivé slová. Mal rád moje obrazy, lebo v nich videl posolstvá, ktoré súvisia s hľadaním našej životnej harmónie. Lebo pokoj a harmóniu chcel odovzdávať ďalej. Vždy tu bol pre ľudí, ku ktorým sa správal úctivo, zdvorilo, ohľaduplne, bez toho, aby niekomu zdôrazňoval svoje postavenie. Každý list, každý dokument podpísal – S úctou Robert Fico.  Aj ten najmenej dôležitý. Lebo nerobil rozdiely. Najmenej medzi ľuďmi. Hoci nemusel, vždy podával ruku ako prvý. A aj tým, ktorých nepoznal, lebo prichádzal z otvorenou dušou. S úprimnosťou v srdci, a to sa mu stalo takmer osudným. Robert Fico sa ľudí nestránil. On k nim išiel až do ich blízkosti, lebo tak  to cítil a mnohých si chcel vypočuť. Hral fér hru. Nepotreboval sa pretvarovať. Ak pritvrdil, tak len preto, že musel. Pod vplyvom štvania, obviňovania a vyhrážok, lebo na hrubú dieru, hrubá záplata. No nebránil len seba. Obhajoval postoje, ktoré boli a sú dôležité pre túto krajinu.

Verím, že čoskoro si opäť sadneme a budeme preberať nekonečné množstvo povinností. Všetky tie politické, praktické a pragmatické úlohy, ktoré Robert Fico dokázal spojiť s ľudskosťou. Povinnosti štátnika, ktorého rešpektuje celý svet.

Nehorázne dane – čo bude s rodinami nielen v Humennom, ale aj na celom Slovensku?

15.12.2022

Nehorázne dane – čo bude s rodinami nielen v Humennom, ale aj na celom Slovensku? Z včerajšieho rokovania mestského zastupiteľstva som odchádzala zamyslená, smutná a sklamaná. Ešte aj teraz, keď píšem tieto riadky, premýšľam nad tým, čo sa dnes udialo. V stručnosti: včera hlasovaním poslanci zastupujúci HLAS – SD, KDH, OĽaNO, Za ľudí zvýšili v meste [...]

Keď je v Humennom 5 menej ako 3

08.12.2022

Vážení Humenčania, takto sa budem s vami deliť o dianie v meste Humenné a v Prešovskom samosprávnom kraji počas štyroch nasledujúcich rokov, keďže ste mi vyjadrili podporu a dôveru zastupovať vás v zastupiteľstve mesta a regiónu. Dnes sa podelím s vami o nové skúsenosti, ktoré sa týkajú formovania, či skôr fungovania nového [...]

Netrestajme rodičov! Čas strávený s deťmi počas pandémie im treba zarátať do dôchodku.

06.05.2021

Viac ako dvojnásobne stúpol počet rodičov, ktorí strávili čas doma s deťmi oproti času pred pandémiou. A navyše hovoríme o dlhých takzvaných OČR, ktoré trvali 3 až 6 mesiacov. Vo veľkom sa to týka najmä mladých rodín. Dá sa to ľahko zmeniť. Spolu s kolegami v Národnej rade Robertom Ficom a Ladislavom Kamenickým som predložila novelu zákona č. [...]

Matúš Šutaj Eštok

V akom stave je vyšetrovanie atentátu na Fica? Šutaj Eštok povedal, kedy by mohli byť známe prvé závery

20.06.2024 19:00

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok uviedol, že dozorujúca prokurátorka si neželá, aby o prípade informovali.

migranti afrika španielsko

Výletná loď cestou na Kanárske ostrovy zachránila sedem desiatok migrantov z Afriky

20.06.2024 18:25

Podľa španielskeho ministerstva vnútra bolo tento rok medzi africkými brehmi a Kanárskymi ostrovmi zachránených takmer 19 000 migrantov.

Russia Ukraine War

Ruskí okupanti nevzali ukrajinského vojaka do zajatia, ale odrezali mu hlavu. Aké šialenosti robia na fronte?

20.06.2024 18:00

Ruskí vojaci dokážu zabíjať ako bojovníci v stredoveku. Nad viacerými zajatými Ukrajincami sa nezľutovali, ale bezbranných ich zavraždili.

explózia, čierna hora

Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení

20.06.2024 17:35

Výbuch môže súvisieť s čiernohorskými zločineckými gangmi, ktoré obchodujú s drogami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 18703x
Priemerná čítanosť článkov: 3741x

Autor blogu

Kategórie